Ranking: Mini piekarnik – Najlepsze mini piekarniki elektryczne

Prezentujemy najnowszy ranking mini piekarników elektrycznych serwisu Rankly.pl. Zestawienie powstało z myślą o osobach podejmujących decyzję zakupową i zadającym sobie pytanie: jaki mini piekarnik wybrać? Szczegółowo przeanalizowaliśmy dostępne w sprzedaży modele małych / mini piekarników elektrycznych  do zabudowy oraz wolnostojących różnych marek, takich jak, między innymi, Hoffen, Severin, MPM  czy Delonghi.  Wzięliśmy pod rozwagę długą listę kryteriów, takich jak gabaryty, moc, dodatkowe funkcje, opinie realnych użytkowników i cenę. Za cel rankingu postawiliśmy sobie zaoszczędzenie naszym użytkownikom czasu potrzebnego na wybór odpowiedniego modelu. Rezultaty rankingu mini piekarników przedstawiamy w prostej i przejrzystej formie, prezentując krótkie recenzje poszczególnych modeli oraz najlepsze oferty cenowe w różnych sklepach internetowych.

Najpopularniejsze i najlepsze mini piekarniki elektryczne

Ranking mini piekarników Severin TO2056

Severin TO2056

Ranking mini piekarników MPM MPE-07T

MPM MPE-07T

Ranking mini piekarników MPM MPE-05/T

MPM MPE-05/T

Ranking mini piekarników Optimum PK 3400

Optimum PK 3400

Ranking mini piekarników – Zwycięskie modele

I MIEJSCE

Ranking mini piekarników Adler AD6010

Adler AD6010

II MIEJSCE

Ranking mini piekarników Camry CR 6018

Camry CR 6018

III MIEJSCE

Ranking mini piekarników Severin TO2056

Severin TO2056

Ranking mini piekarników  – charakterystyka modeli

Mini piekarnik elektryczny ADLER AD6010

Mini piekarnik elektryczny ADLER AD6010

Numer jeden w naszym rankingu mini piekarników elektrycznych. Kto zakładał, że mini piekarniki są równoznaczne z małą pojemnością będzie w tym przypadku bardzo mile zaskoczony. Adler Ad6010 oferuje bowiem aż 45 litrów pojemności, co stawia go na równi z małymi, klasycznymi piekarnikami elektrycznymi.

Największą zaletą mini piekarnika Adler, jest jednak jego moc, wynosząca 2000 W.  Pieczenie mięs, ciast czy innych potraw wymagających wysokiej temperatury nie stanowi dla tego modelu najmniejszego wyzwania.  Warte uwagi są także wbudowane funkcje termoobiegu i rożna. Elementy grzejne cechuje wysoka trwałość, a do ich produkcji wykorzystana została wytrzymała stal nierdzewna. Piekarnik może pracować z wykorzystaniem tylko grzałki dolnej, górnej lub obu jednocześnie. Uwzględniając wspomniany termoobieg i rożen, mamy zatem do dyspozycji co najmniej kilkanaście dostępnych trybów pracy. Nie musimy się także martwić o przypalenie potrawy. Adler Ad6010 wyposażony został w timer wraz z sygnalizacją dźwiękową, informującą o upływie czasu. Regulacja temperatury w zakresie od 100 do 250 stopni odbywa się płynnie. Na pochwałę zasługuje także przejrzysty i łatwy w obsłudze panel sterujący. Na wyposażeniu modelu, znajdziemy brytfannę do pieczenia o rozmiarach 40 x 31 cm, ruszt, pręt do rożna z zaciskami oraz uchwyt ułatwiający wyciąganie gorącego rusztu lub brytfanny.

Sama obudowa została wykonana w sposób solidny i estetyczny. Zewnętrze rozmiary piekarnika wynoszą 42,7 cm x 56,4 cm x 36,5 cm. Waga to 10,6 kg

Reasumując,  Adler AD6010 to bardzo dobrej jakości substytut dla małego klasycznego piekarnika elektrycznego. Doskonale wywiązuje się ze swoich zadań i w cenie nieco powyżej 300 zł jest znakomitą propozycją.

Zalety modelu

 • bardzo duża moc 2000 W
 • liczba funkcji (termoobieg, rożen)
 • płynna regulacja temperatury
 • bardzo dobry stosunek cena/jakość

Wady modelu

 • brak wewnętrznego oświetlenia
 • nóżki piekarnika nieco się ślizgają 
Mini piekarnik elektryczny CAMRY CR6018

Mini piekarnik elektryczny CAMRY CR6018

Camry CR6018 znalazł się w naszym rankingu nie bez powodu. Piekarnik legitymuje się mocą 1500 W. To mniej niż zwycięzca firmy Adler, ale wciąż zdecydowanie wystarczająco do skutecznego pieczenia ciast, mięs i wielu innych potraw.

Pojemność piekarnika Camry wynosi 35 litrów, co jest bardzo rozsądnym wynikiem jak na mini piekarnik elektryczny. To, na co warto zwrócić uwagę, to dodatkowe funkcje. Oprócz standardowego pieczenia z wykorzystaniem elementów grzejnych na górze i dole piekarnika, mamy do dyspozycji także funkcję termoobiegu przyśpieszającego pieczenie a także wbudowany rożen. Standardem w dobrej klasie mini piekarnikach, jest oczywiście czasomierz. W tym modelu automatyczne zakończenie odliczania czasu sygnalizowane jest dzwonkiem. Regulacja temperatury odbywa się w zakresie od 90 do 230°C

W skład wyposażenia piekarnika wchodzą ruszt, rożen, brytfanna do pieczenia, i solidny uchwyt do wyjmowania rusztu / brytfanny.

Ogólne wrażenie jakości wykonania mini piekarnika Camry CR6018 jest bardzo dobre. Bardzo przyzwoite spasowanie elementów, solidna obudowa i lustrzana podwójna szyba przednia, także zasługują na uznanie.

Producent oferuje na ten model standardową 24 miesięczną gwarancję.

Zalety modelu

 • elementy grzejne ze stali nierdzewnej
 • podświetlenie wewnątrz piekarnika
 • funkcja termoobiegu i obrotowego rożna

Wady modelu

 • brak sygnału nagrzania piekarnika
Mini piekarnik elektryczny Severin TO 2045

Mini piekarnik elektryczny Severin TO 2056

1600 W i 30 litrów z termoobiegiem i rożnem. Tak można w jednym zdaniu podsumować mini piekarnik elektryczny Severing TO 2056.

Moc na poziomie 1600 W, stawia ten model na trzeciej pozycji w naszym rankingu. Jest to zdecydowanie mocny piekarnik, który doskonale sprawdzi się przy pieczeniu potraw z użyciem wysokiej temperatury. Maksymalna temperatura dla tego modelu wynosi 230°C.

Podobnie jak w pozostałych modelach, w naszym rankingu Severing TO 2056, wyposażony jest zarówno w termoobieg jak i praktyczny rożen do mięsa i drobiu. Daje mu to funkcjonalność odpowiadającą standardowym klasycznym piekarnikom. Pojemność na poziomie 30 litrów może nie oszałamia, ale dzięki temu, całość została zamknięta w kompaktowej obudowie i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. 

Oczywiście mamy możliwość wyboru różnych trybów grzania, z wykorzystaniem jednej lub dwóch grzałek, w zależności od pieczonej potrawy.  Do dyspozycji mamy także minutnik z maksymalnym czasem 120 minut i sygnałem akustycznym po zakończeniu odliczania wraz z lampką kontrolną. 

Obudowa pokryta została lakierem odpornym na wysokie temperatury, ale naszym zdaniem piekarnik nieco zbyt mocno nagrzewa się podczas pracy. Nie jest to wielki problem, ale warto mieć ten aspekt na uwadze. 

Zalety modelu

 • wyjmowana tacka na okruchy
 • 3 poziomy wsuwania 
 • duża moc 1600 W

Wady modelu

 • nieco zbyt głośna praca piekarnika przy włączonej funkcji termoobiegu
 • nagrzewanie się podczas pracy

Mini piekarnik czy piekarnik klasyczny?

Mając do zagospodarowania bardzo małą przestrzeń kuchenną, nie zawsze znajdziemy odpowiednio dużo miejsca na zamontowanie standardowego piekarnika elektrycznego. Nie oznacza to jednak, że mieszkając w kawalerce z małym aneksem kuchennym, musimy zrezygnować z pieczenia ciast czy mięs. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wolnostojący mini piekarnik elektryczny. Choć liczba funkcji nie będzie tak bogata jak w klasycznych piekarnikach, to bez problemu znajdziemy mini piekarnik z termoobiegiem czy z funkcją grilla.

 

Mini piekarnik elektryczny Klasyczny piekarnik elektryczny
Pojemność do nawet 35 litrów Pojemność do nawet 75-80 litrów
Niewielkie gabaryty Do zabudowy
Możliwość przenoszenia Rozwiązanie stacjonarne
Moc do nawet 2000 W Duża moc przekraczająca 3000 W
Opcjonalne funkcje termoobiegu, grilla, rożna Bogate funkcjonalności
Niska cena Cena od 1000 zł

Na co zwrócić uwagę kupując mini piekarnik

 • Moc mini piekarnika – im wyższa tym lepiej
 • Regulator mocy – daje możliwość regulacji temperatury pieczenia
 • Liczba i rozmieszczenie grzałek – rekomendujemy mini piekarniki z dwoma grzałkami górną i dolną, z możliwością używania jedneej lub obu jednocześnie

Mini piekarnik jaka moc?

Jednym z kluczowych kryteriów przy wyborze mini piekarnika, powinna być jego moc. Jeśli planujemy pieczenie mięs, ciast czy nawet pieczywa, absolutnym minimum powinno być 1200 W. Oczywiście, znajdziemy modele o mocy sięgające nawet 2000 W, cechujące się zdecydowanie większą sprawnością.  Mini piekarniki o mocy mniejszej niż 800 W są tak naprawdę tylko opiekaczami, które sprawdzą się, co najwyżej, do przygotowania zapiekanki czy podgrzania potrawy.

Funkcje mini piekarników

Spektrum dostępnych mini piekarników jest dość szerokie począwszy od najprostszych, podstawowych modeli, aż po te wyposażone w wiele dodatkowych funkcji takich jak:

 • termoobieg
 • grill
 • rożen
 • rozmrażanie
 • podtrzymywanie temperatury potraw

Mini piekarnik do zabudowy czy wolnostojący

Mini piekarniki do zabudowy, to tak naprawdę klasyczny piekarnik o bardziej kompaktowych wymiarach, dopasowanych do niewielkich przestrzeni kuchennych. Mini piekarniki wolnostojące, to poniekąd odrębna podkategoria i dobre rozwiązanie dla osób, które pieką sporadycznie, nie mają miejsca ma większy piekarnik lub po prostu, często zmieniają miejsce zamieszkania i chciałyby taki mini piekarnik zabrać ze sobą.

Ranking mini piekarników
4.7 (93.33%) 12 ocen

Oceń nasz ranking mini piekarników

Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas ranking mini piekarników ułatwił Ci podjęcie decyzji o wyborze produktu idealnie dostosowanego do Twoich potrzeb i oczekiwań oraz pozwolił znaleźć ofertę najlepszą cenowo. Będziemy wdzięczni za pozytywną ocenę.